Vo svojom voľnom čase sa okrem samovzdelávania snažím pracovať aj na niektorých vlastných projektoch. Zaujímam sa hlavne o tvorbu browser hier a to jednak klasických PBBG, ako aj casual v HTML5. Na tejto stránke si môžete pozrieť zopár projektov, ktoré by som rád zdôraznil a na ktorých buď aktuálne pracujem, alebo sa plánujem k nim vrátiť.

Feudarium

Webová stratégia Feudarium

Browserová MMORTS

Môj najnovší projekt, na ktorý som sa chystal celé roky. Ide o klasickú browserovú MMO stratégiu (PBBG) typu Travian, Tribal Wars alebo Ikariam. V jednom hernom svete proti sebe môžu hrať stovky až tisíce hráčov. Každý začína s jedným mestečkom, ktoré musí rozširovať a zároveň brániť pred útokmi ostatných hráčov.

Pre úspech v hre musia hráči spolu obchodovať a koordinovať svoje kroky. Cieľom hry je dosiahnuť dominanciu na hernej mape, tj. ovládať väčšinu miest.

Hru programujem v PHP, na frontende sú niektoré prvky vykresľované cez canvas.

Waree

Vojnová hra Waree pre súboje dvoch hráčov

Waree je môj nedokončený projekt ešte z roku 2009, ku ktorému sa však chcem v blízkej dobe vrátiť. Jedná sa o hru, kde proti sebe môžu vo vybraných scenároch bojovať dvaja hráči. Boje sa odohrávajú na hexovej mape a každý hráč má k dispozícii niekoľko typov jednotiek. Ide o ťahovú hru a protihráči môžu, ale nemusia byť zároveň online.

Používatelia za víťazstvá dostanú body a za určité množstvá bodov získavajú levely. Za rôzne iné dosiahnuté úspechy dostávajú vyznamenania vo foriem stužiek a medailí.

Hra je naprogramovaná v PHP a javascripte. Nutno podotknúť, že s novými vedomosťami vidím, že javascript som v tej dobe nevedel :). Mapa a jednotky sú vykreslené pomocou klasických html značiek (div a img).

Grafiku do hry vytvorila Riana, ktorá prispela aj viacerými nápadmi ohľadom hry a gameplay.

Strike Force One

Webová implementácia papierovej wargame Strike Force One

Táto hra začala vznikať len ako testovanie možností canvasu v HTML5 ako predpríprava na znovuoživenie projektu Waree. Chcel som si vyskúšať programovanie wargame na hexovej mape s použitím nových technológií a zistiť, čo bude potrebné pre vytvorenie herného enginu v javascripte, ktorý by som vedel rozvíjať.

Ako vzor mi poslúžila klasická papierová wargame Strike Force One, ktorá má veľmi jednoduché pravidlá.

Hra sa dá hrať ako solitér, kde hrá hráč sám proti sebe. Ale je možné si aj vybrať jednu z dvoch strán a poslať kamarátovi URL linku a hrať hru dvoch hráčov proti sebe.

Keďže mi šlo iba o otestovanie možností, tak hra sa nedočkala ani polishovania, ani dizajnu a hráči nemajú žiadne štatistiky, odmeny a ani svoje účty.

Na projekte som zistil, že sa musím konečne poriadne naučiť programovať v javascripte, do čoho som sa hneď potom aj pustil. Dnes sú už moje znalosti javascriptu o dosť ďalej ako tomu bolo pri písaní SF1. Backend hry je programovaný v PHP a rieši synchronizáciu hry viacerých hráčov.

PoďmeHrať.sk

Portál pre hráčov spoločenských hier

Portál pre hráčov spoločenských hier

Portál PoďmeHrať.sk je budovaný ako databáza spoločenských hier, spravodajský portál a fórum pre slovenskú komunitu hráčov spoločenských hier.

Stránka vznikla v roku 2011 a 2012, je takmer hotová, v podstate jej chýba len grafika. S najrôznejších dôvodov (organizačných, časových) však zatiaľ nikdy nebola spustená do ostrej preváďzky.

PoďmeHrať som programoval spolu s Rianou, vytvoril som preň vlastný mikroframework Frappé. Technologicky je postavený na PHP, MySQL a jQuery.