Profesia

január 2014 - súčasnosť
senior programátor

Spoločnosť Profesia je aktuálne môj hlavný a najväčší klient, pre ktorých pracujem ako senior programátor.

Mám na starosti refaktoring a modernizáciu kódu stránky profesia.sk, pre ostatných programátorov robím školenia a workshopy, naprogramoval som novú generáciu portálu Domelia.sk

Programujem v PHP a Javascripte nad MySQL databázou. Používam Symfony, Grunt, NPM, RequireJS a iné.

pozrieť web firmy

Fat Chilli

júl 2009 - december 2013
šéfprogramátor, analytik

Fat Chilli je firma prevádzkujúca realitný systém Living a popri tom tvoriaca stredne veľké webstránky na mieru.

Už niekoľko mesiacov po nástupe som sa stal v tejto spoločnosti hlavným programátorom. Mojimi úlohami boli analýza a návrh softvérovej architektúry všetkých nových projektov, zabezpečenie korektného fungovania všetkých bežiacich projektov

Navrhol a programoval som firemný CMS systém, niekoľko väčších portálov a staral som sa o existujúce projekty. Väčšina položiek z môjho portfólia uvedeného na tejto stránke je práve z môjho pôsobenia vo Fat Chilli.

Viedol som programátorský tím, ktorého veľkosť rástla zo 4 na 8 členov.

Programoval som v PHP, Javascripte, Pythone, Ruby. Využívali sme služieb MySQL databázy, Elasticsearch, Apache, Nginx, Varnish, Memcached, APC, IonCube, RabbitMQ a ďalšie...

pozrieť web firmy

Porada.sk

marec 2009 - máj 2009
programátor

Pre firmu Porada.sk som pracoval len veľmi krátko. Celkovo sme boli traja programátori, z toho ja som bol jediný interný.

Vyvíjal som stránku porada.sk, cenoveponuky.sk a mojstyl.sk.

S majiteľom a ani ostatnými programátormi sme sa nedokázali zhodnúť na štýle vývoja a po troch mesiacoch som z firmy odišiel.

Programoval som v PHP a Javascripte nad MySQL databázou.

blue orange

júl 2007 - február 2009
programátor

Blue Orange bol SMS agregátor, ktorý mal na Slovensku silnú pozíciu na trhu. Programoval som rôzne SMS hlasovania, SMS súťaže, webstránky pre reporting, ale najmä backendové systémy, na ktorých bežali niektoré z projektov.

Vo firme som vyvinul novú verziu systému Web Token, ktorý sa používal pre SMS spoplatnenie prístupu na prémiový obsah webstránok. Robil som výkonnostné optimalizácie a spolupracoval som na vývoji novej verzii teletextového chatu pre TV Markíza, STV a TV JOJ a naprogramoval som aj proxy server pre wapový portál operátora O2 wap.o2active.sk.

SMS aplikácie, backendové systémy a proxy server som programoval v jazyku Perl, webstránky pre reporting v PHP, ako databázový systém sa používalo PostgreSQL.

Z firmy som odišiel, pretože som sa chcel venovať primárne tvorbe webstránok. Krátko po mojom odchode bola firma odkúpená zahraničnou spoločnosťou a došlo k zmene názvu na Digital Virgo.

NOV

júl 2006 - jún 2007
programátor

Vo firme NOV som bol súčasťou trojčlenného tímu, ktorého úlohou bolo vytvárať aplikácie pre mobilné čítačky čiarových kódov, ktoré bežalil na OS Windows CE. S týmito aplikáciami sa firma pokúšala preraziť na nový segment na slovenskom trhu a úspešne sa jej to podarilo.

Nami vytvárané aplikácie riešili najmä kontrolu tovaru a inventúry, ale vytvorili sme napríklad aj aplikáciu pre kontrolu lístkov na festivale Art Film.

Aplikácie sme programovali v C++, komunikačný server v PHP a pripájali sme sa k databázam PostreSQL a Oracle. Aplikácia mala ešte vlastnú SQLite databázu.